ESNAFA HİBE DESTEĞİ

.
10:27
  • 203

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan hibe desteklerini olumlu ve sevindirici bulduklarını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Hibe destekleri günlük faturalarımızı ödememizde destek olacak. Ancak ödenemeyen kredi, vergi ve sosyal güvenlik borçları esnafımızı düşündürmektedir. Bunun için de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu isteyerek ederek bu yönde olumlu bir adım atılarak tüm borçların faizsiz ertelenmesi talebinde bulunacağım” dedi.

 

Esnaf destek paketi: Esnafa hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası esnafa hibe desteği verileceğini duyurdu. Hibe başvurusu hakkında bilgi almak isteyenler, araştırmalarına başladı. İşte, hibe desteği başvuru şartları

Esnaf destek paketi: Esnafa hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler?

Dün gerçekleştirilen kritik Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara veren esnaflara müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki grup olarak belirlenen işletmelere 3 bin ve 5 bin TL hibe ödemesi yapılacağını belirtti.

Bu açıklamanın ardından milyonlarca esnaf, hibe desteği başvuruları hakkında araştırmalarına başladı. Hibe desteği başvurusunun nasıl yapılacağı ve şartları merak konusu oldu.

Peki esnafa hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? İşte esnafa hibe desteği ile ilgili detaylar...

ERDOĞAN'DAN ESNAFA DESTEK MÜJDESİ

Esnafa hibe desteği hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu hibe programıyla işlerine ara vermiş olan esnaflarımıza 2 grup halinde destek olmayı planlıyoruz. 1. grupta kahve kıraathane pastane, internet kafeler vb. işletmeler yer almaktadır. Sayıları 235 bine ulaşan işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapacağız. 2. grupta bakım onarım, tamirat, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak, kozmetik, bakırcılar, ayakkabıcılar, konfeksiyonlar vb yer almaktadır. Bu gruba berberler otobüsçüler, pazarcılar dahildir. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan bu gruba bir defaya mahsus 3 bin lira hibe desteği vereceğiz. Toplamda 4 milyar 602 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz.'' ifadelerini kullandı.

 

Esnaf destek paketi: Esnafa hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? #1

 

BAKAN MUŞ DETAYLARI AÇIKLADI

Esnafa hibe desteği ile ilgilli detayları paylaşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

''1 Milyon 384 Bin'den fazla esnaf ve sanatkarımıza iki ayrı grup halinde 4 Milyar 622 Milyon liralık hibe desteği sağlayacağız. Birinci grup 5 bin, ikinci grup 3 bin hibe desteği alacak. Her daim esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz.. Hayırlı olsun..''

 

Esnaf destek paketi: Esnafa hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? #2

 

 

ESNAFA HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı esnafa hibe desteği başvuru sayfası araştırılıyor. Başvurular e-devlet sayfasından gerçekleştirilebiliyor.

ESNAFA HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Esnaf destek paketi: Esnafa hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? #3

 

 

HİBE NEDİR?